Каталог статей
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Яким браузером Ви корстуєтесь:
Всього відповідей: 881

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Вітаю Вас, Гість · RSS 28.03.2024, 15:40

Головна » Статті » Мої статті

"Крок за кроком"

15.03.2013 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась виставка творів викладачів та студентів Черкаського

художньо-технічного коледжу «Крок за кроком».

З відкриттям виставки присутніх вітали:

Галина Віталіївна Мураєнко, заступник директора Черкаського обласного художнього музею;

Василь Петрович Касян, заступник голови Черкаської обласної ради;

Наталя Григорівна Романенко, завідуюча кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету;

Ольга Михайлівна Мартинова, голова Черкаського обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України. Також з вітальними словами виступили викладачі та студенти Черкаського художньо-технічного коледжу.

Поруч з виставковими експонатами  були живі скульптури, які органічно вписувалися в тематику представлених робіт.

На виставці експонується більше 200 робіт – це підсумок напруженої роботи викладачів і студентів Черкаського художньо-технічного коледжу, який уже більше 30 років готує спеціалістів в галузі декоративно-прикладного мистецтва. Варто відзначити, що в коледжі значна увага приділяється вивченню витоків та розвитку художніх промислів України, і особливо Черкащини, що сприяє залученню студентів до духовної спадщини і традицій національної культури.

У двох залах музею представлено різні види декоративно-прикладного мистецтва: вишивка, деревообробництво, декоративний розпис, кераміка, а також проекти і макети інтер’єрів.

Однією з найбільш широко експонованих на виставці є ручна і машинна художня вишивка, якою оздоблені рушники, панно, декоративні подушки. Приємно, що в коледжі значна увага приділяється вивченню не тільки технології, а й художніх особливостей вишивок (колористичних, орнаментальних) різних регіонів України та відродженню давніх, призабутих сьогодні технік, а саме: вирізування, виколювання, мережок. На рушниках бачимо, зокрема, традиційні для Середнього Подніпров`я композиції з «древом», внутрішня будова елементів якого передана різними рушниковими заповненнями. Привертають увагу і рушники оздоблені геометричними орнаментами, в основі яких лежать найпростіші фігури: ромб, квадрат, трикутник. Особливо гарні рушники, в яких техніки наскрізного вишивання (вирізування, мережки) поєднано з поверхнево-нашивними. Милують око і круглі диванні подушки, оздоблені вишивкою за ескізами, створеними у 20-х роках минулого століття видатною українською народною художницею Ганною Собачко.

На виставці представлено ще один давній вид декоративно-прикладного мистецтва – художнє деревообробництво, це, зокрема, скульптура, тематичні композиції, анімалістична пластика. В декоруванні виробів із дерева домінує різьблення (плоске, рельєфне…). Варто зазначити, що в процесі навчання студенти оволодівають і різними формотворчими техніками: вирізування, виточування. Виявлення й підкреслення природньої краси деревини, вміння поєднати в одному творі фігуративні зображення й орнаментальні мотиви та різні техніки різьблення демонструють студенти коледжу у представлених на виставці виробах з дерева.

Значну частину експозиції займає декоративний розпис – на папері, на склі, на тканині. Виставка демонструє, зокрема, широке використання зображальних і технологічних можливостей батика.

Відомо, що якість витвору художника декоративно-прикладного мистецтва визначається ступенем володіння ремеслом, або, як говорили в давнину, – «рукомеслом», тобто рукотворною майстерністю, і викладачі Черкаського художньо-технічного коледжу докладають багато зусиль, щоб їхні студенти навчилися виготовляти високоякісні художні речі на основі знань, отриманих у процесі теоретичної підготовки.

Творчо, орієнтуючись на досягнення відповідності створюваних об’єктів і утилітарних та естетичних потреб людей, підходять у коледжі до художньо-технічного проектування інтер'єрів (кафе, дитячих кімнат…), елементів ландшафтного дизайну, малих архітектурних форм. Варто зазначити, що основою  українського дизайну є українське декоративно-прикладне мистецтво.

Виставка діє протягом місяця.

  

  


Категорія: Мої статті | Додав: AlexSHOP (18.03.2013)
Переглядів: 842 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz