6 жовтня в спеціалізованій школі № 3 відбувся семінар для вчителів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста "Сучасний стан питної води в м. Черкаси: проблеми та перспективи". Організатори семінару - вчителі біології та хімії СШ № 3 - Чубса С.М., Довгаль Л.В., Будавіцька С.В. ставили на меті обговорення та дослідження сучасного стану питної води в місті, розгляд основних проблеми сьогодення, їх перспективи та можливі шляхи вирішення; продовження формування екологічної компетенції і виховання екологічної свідомомті особистості якій жити в ХХІ столітті. В роботі семінару прийняли участь понад 90 учнів та вчителів ЗНЗ міста: ГПЛ, ЗОШ № 2, СШ № 3, ЗОШ № 5, ЗОШ № 8, гімназії № 9, ЗОШ № 10, ЗОШ № 12, ЗОШ № 15, СШ № 18, ЗОШ № 22, ЗОШ № 24, ЗОШ № 25, ЗОШ № 26, СШ № 27, СШ № 28, ЗОШ № 29, ЗОШ № 30, гімназії № 31, ЗОШ № 32, СШ № 33, ЗОШ № 34. Перед учасниками семінару виступила інженер-мікробіолог центральної лабораторії КП "Водоканал" Петрова І.В., яка в доступній та цікавій формі розповіла про процес очищення та знезараження води на КП "Водоканал". Учениця ЗОШ № 26 Оскома Анастасія прокоментувала відеофільм "Механізм отримання питної води в М. Черкаси".
Про вторинне забруднення питної води через незадовільний стан водопровідних мереж, перспективи та шляхи вирішення проблеми розповіли учні ЗОШ № 24 Дробишева Євгенія та Філістін Андрій. Учениці гімназії № 31 Кузуб Наталія та Агасімова Тетяна підготували доповідь про вплив корозійних процесів на органолептичні властивості води та здоров'я населення.
Про бактеріальне забруднення питної води учасники семінару почули від учениці СШ № 18 Оліцької Анни. Учениця ІІІ курсу ГПЛ Демченко Інна розповіла про ПАР, їх джерела, вплив на здоров'я населення та шляхи зменшення. Учениці СШ № 27 Дячок Дарина та Вихристенко Катерина розповіли присутнім про збруднення питної води нітратами. Закінчили теоретичну частину семінару учні СШ № 3 Виждова Маргарита і Ковтун Богдан доповіддю про шляхи вирішення якісних і кількісних проблем питної води на рівні споживача. Паралельно з теоретичною частиною учні різних навчальних закладів в кабінеті хімії проводили практикум по визначенню органолептичних властивостей питної води з різних районів м. Черкаси.
Для проведення практикуму була використана лабораторія, надана Міжнародною громадською організацією "Фундація українсько-польскої співпраці ПАУССІ". Результати роботи учні представили на загал: питна вода з міського водоканалу задовольняє вимоги контролю за всіма 35 показниками.
|